História

cestmir-kalas.png

História výroby cyklistického oblečenia v Tábore sa datuje od roku 1991, keď sa pán Čestmír Kalaš stretol s pánom Toni Maierom (zakladateľ spoločnosti ASSOS) a dohodli sa na vzájomnej spolupráci. Spoločnosť ASSOS vtedy v Českej republike hľadala výrobcu, ktorý by bol schopný kompletizovať a šiť cyklistické oblečenie. Ešte v tom istom roku vznikli v Tábore prvé dresy s logom ASSOS.

Spolupráca pána Kalaša s Toni Maierom trvala celých päť rokov a v roku 1995 vzniká samostatná spoločnosť KALAS Sportswear, s.r.o.

Po takmer 25 rokoch na trhu patríme dnes k popredným výrobcom cyklistického oblečenia v Strednej a Severnej Európe. Ročne vytvoríme 5 000 unikátnych dizajnov a vyrobíme vyše 100 000 cyklistických produktov na zákazku. Nie sú to len čísla, ktoré nás motivujú k ďalšej práci. Je to najmä vášeň a hrdosť, ktorú cítime zakaždým, keď športovci v oblečení KALAS uspejú.

Pretože chceme výkony športovcov maximálne podporiť, vyvíjame a testujeme naše výrobky s profesionálnymi jazdcami, inovujeme materiály a výrobné metódy, aby výrobky značky KALAS patrili stále medzi najlepšie na trhu.


Čestmír Kalaš (*1943):

CELÝ ŽIVOT V SEDLE

Kúzlu cyklistiky Čestmír Kalaš naplno prepadol vo svojich 15 rokoch. Ako dorastenec reprezentoval klub Slavoj České Budějovice a neskôr armádny klub Dukla Český Krumlov.

Od roku 1965 pôsobí v Tábore a zakladá cyklistický klub, kde následne pôsobí 20 rokov ako tréner táborských cyklistov i ako tréner cyklokrosovej reprezentácie.

V roku 1988 zakladá medzinárodný etapový závod České Budějovice - Linz, ktorý vstúpil do histórie ako jediný športový podnik vedúci cez vtedajšiu "železú oponu".

Od ukončenia aktívnej trénerskej činnosti v roku 1990 až do roku 2015 pôsobil Čestmír Kalaš vo funkcii predsedu cyklokrosovej komisii Českého zväzu cyklistiky. Stál v čele organizačných výborov Majstrovstvá sveta v cyklokrose v Tábore v rokoch 2001, 2010 a 2015.