Technológie

Výroba cyklistického oblečenia značky KALAS Sportswear prebieha výhradne v Českej republike s využitím najmodernejších technológií. Neustále dohliadame na kvalitu výrobkov a dresy šijeme zo špičkových funkčných materiálov z Talianska, Nemecka, Francúzska a Švajčiarska.

Látky striháme na špeciálnych „rezačkách“, ktoré sú riadené počítačom. To zaručuje absolútnu presnosť nastrihaných dielov.


Na digitálnych plotroch japonskej značky Mimaki vykonávame potlač na sublimačné papiere. Šírka potlače je až 160 cm s kapacitou vyše 200 dresov za hodinu vo fotografickej kvalite 720 dpi. Na tlač sú použité ekologické atramenty poskytujúce kvalitu a presnosť prenosu grafiky na sublimačný papier. Tento spôsob tlače je veľmi presný s rozsiahlou škálou farieb umožňujúcu tlač zložitých dizajnov a fotografií.


Pre následnú potlač látok sú použité veľkokapacitné sublimačné lisy Monti Antonio. Pri sublimácii sa farebný dizajn zo sublimačného papiera prenáša na látku pôsobením tepla a tlaku. Aj tu je nutná presnosť pre ďalšie spracovanie všetkých jednotlivých dielov oblečenia.

Vysokú úroveň konfekčného spracovania chápeme ako záväzok k našim zákazníkom. Oblečenie preto šijeme priamo v sídle našej spoločnosti a celú výrobu tak máme plne pod kontrolou. Šijacia dielňa je vybavená modernými šijacími strojmi Juki, Brother či Rimoldi. Pre šitie plochých švov využívame moderné „flatlocky“ firmy Union Special. Avšak ani tie najlepšie technológie nedokážu nahradiť šikovné ruky a dlhoročné skúsenosti našich krajčírok.

Každý výrobok je po ušití podrobený výstupnej kontrole na špecializovanom pracovisku. Potom je starostlivo zabalený a pripravený na expedíciu. Pre doručovanie využívame služby renomovaných logistických spoločností UPS, DHL a mnoho iných.

Aby naše oblečenie spĺňalo najvyššie nároky na funkčnosť i pohodlie, spolupracujeme pri jeho vývoji a testovaní s profesionálnymi cyklistami na renomovanom pracovisku ktorým je napríklad Technická univerzita v Liberci alebo Textilní zkušební ústav Brno.